Sisältöön Sivun ylälaitaan Sivukartta Palaute Tulosta
 
 
 
 
 

  Rhy:n esitys lupien käyttämisestä 2017.pdf (196.5 kt )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tästä linkistä saat hirven metsästyksessä tarvittavia lomakkeita ja ohjeita. Löytyy mm. ohje koordinaattien poimintaan saalisilmoitusta varten.

---------------------------------------------------------------------------

Ohje metsästyksenjohtajalle turvallisen hirvenmetsästyksen järjestämisestä.pdf (202.7 kt )

---------------------------------------------------------------------------

Oppaita hirvenmetsästyksen johtajalle löytyy tästä linkistä.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Myönnetyt hirvenpyyntiluvat 2004 - 2013
 
Alue2004200520062007200820092010201120122013
kplkplkplkplkplkplkplkplkplkpl
Salla380.5568.0662.5762.0762.01025.51209.5965.5371.0470.0
Kemijärvi656.5711.5715.0271.5517.5825.01009.5634.0100.531.0
Kuusamo799.0655.01060.0782.0908.01044.01184.01087.5751.5779.0
Pelkosenniemi329.0482.0447.0324.0665.0522.5498.0505.5302.5231.0
Posio400.0325.5457.5364.5367.0478.5482.0487.0365.0249.0
Savukoski161.0196.0211.0226.0240.5418.0433.0419.5321.5287.0