Sisältöön Sivun ylälaitaan Sivukartta Palaute Tulosta
 
 
 
 
 

 








 
 


 
 


 
 
 
 


 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


 
 
 
 


SALLAN RIISTANHOITOYHDISTYKSEN MESTARUUSKILPAILUT 2015 
18-19.8.2015
  ISOAAVAN AMPUMARATA
 
    
Metsästysluodikko
  Yleinen
  
    
 NimiSeurapisteet
1.Tolvanen MattiSavinan Erä ry59
2.Padatsu HeimoSallan Erä- ja Kalamiehet ry46
3.Kunnari VesaPohjois-Sallan Erä ry46
4.Klemetti SamiSavinan Erä ry32
5.Aska PerttiPohjois-Sallan Erä ry20
    
Metsästysluodikko
  miehet 60 v
  
    
 NimiSeurapisteet
1.Saariniemi VennePohjois-Sallan Erä ry69
2.Niskala ReijoPohjois-Sallan Erä ry54
3.Klemetti LeoSavinan Erä ry46
4.Sivonen JormaJaurun Erästäjät ry35
5.Kumpare MattiMetsästysseura Kerä ry27
    
Metsästysluodikko
  nuoret
  
    
 NimiSeurapisteet
1.Aatsinki Inka(tuki)Sallan Ampujat ry90
2.Aatsinki Vilma(tuki)Sallan Ampujat ry80
3.Märsy ReetaSallan Ampujat ry79
4.Koivuniemi JuhaJaurun Erästäjät ry55
5.Koivuniemi TimoJaurun Erästäjät ry16
    
Metsästysluodikko
  joukkue
  
    
 SeuraJoukkuePisteet
1.Sallan Ampujat ry(Aatsinki Inka, Aatsinki Vilma, Märsy Reeta)249
2.Pohjois-Sallan Erä ry(Saariniemi Venne, Niskala Reijo, Kunnari Vesa)169
3.Savinan Erä ry(Tolvanen Matti, Klemetti Leo, Klemetti Sami)137
4.Jaurun Erästäjät ry(Sivonen Jorma, Koivuniemi Juha, Koivuniemi Timo)106
5.Sallan Erä- ja Kalamiehet ry(Padatsu Heimo)46
6.Metsästysseura Kerä ry(Kumpare Matti)27
    
Metsästystrap
  miehet
  
    
 NimiSeurapisteet
1.Uutela JouniKeminniemen Erä ry22
2.Virkkula HannuMetsästysseura Kerä ry22
3.Heimonen PasiSallan Erä- ja Kalamiehet ry20
4.Hautala KeijoSallan Erä- ja Kalamiehet ry19
5.Niskala JariKeminniemen Erä ry18
6.Ämmälä JormaKeminniemen Erä ry17
7.Padatsu HeimoSallan Erä- ja Kalamiehet ry15
8.Tolvanen MattiSavinan Erä ry15
    
Metsästystrap
  miehet 60 v
  
    
 NimiSeurapisteet
1.Vaarala HannuSallan Erä- ja Kalamiehet ry18
2.Loisa KlausSallan Erä- ja Kalamiehet ry15
    
Metsästystrap
  Nuoret
  
    
 NimiSeurapisteet
1.Koivuniemi TimoJaurun Erästäjät ry12
    
Metsästystrap
  joukkue
  
    
 SeuraJoukkuePisteet
1.Sallan Erä- ja Kalamiehet ry(Hautala Keijo, Vaarala Hannu, Padatsu Heimo, Loisa Klaus)69
2.Keminniemen Erä ry(Uutela Jouni, Niskala Jari, Ämmälä Jorma)57
3.Metsästysseura Kerä ry(Virkkula Hannu)22
3.Savinan Erä ry(Tolvanen Matti)15
3.Jaurun Erästäjät ry(Koivuniemi Timo)12